Hakkımızda

    Gür Şekerleme 1940 tarihinde Sevgili babamız, Hasan TOPÇAKAR tarafından kurulmuştur. Önce küçük bir imalathane ve perakende dükkanı olarak Samsun'da kurulan bu küçük müessese babamızın ve ona her konuda destek olan annemiz Emine Hanımefendi'nin de özverili katkılarıyla gün geçtikce büyüyüp, büyük bir fabrikaya, bütün Türkiye'yi kapsayan dağıtım ağıyla, perakende mağazasıyla önemli bir isme ve markaya ulaşmıştır. Hala şekerleme denince Samsun'da ilk akla gelen güvenilir, kaliteli ürün sunan, lokumu, helvası, şekerleriyle ünlü en eski kuruluştur.

    Babamızın yoktan var ettiği ve küçücük bir sermaye ile kurduğu ve bugün bizim devam ettirmeye calıştığımız bu aile şirketinin tek amacı temiz,  kaliteli ürünler sunmak, halâ bu yolla hizmet etmektir.

    Gür markasının amblemi bir deniz altı gemisidir. Yavuz gemisinde askerlik yapan babamız, bu denizaltıyı firmanın logosu olarak seçmiştir.Yunanistanın Drama şehrinden gelen bir mübadil ailenin çocuğu olan babamız geçmişe ve anılara çok düşkündü.Özel ve güzel bi insandı.Sanata çok düşkündü ve mesleğini bir sanatçı titizliği ile yapardı.

    "Yemediğimi ve çocuklarıma yediremeyeceğim bir şeyi başka insanlara hiç yediremem" diyecek kadar namuslu ve dürüsttü. Bizde halâ yemediğimizi yedirmeyiz diyerek bu geleneğe sahip çıkıyor ve güzel tatlar sunmaya calışıyoruz.

Helvalar Lokumlar Şekerleme Nişan Çikolatası(Gondol) Çikolatalar
Anasayfa  |  Hakkımızda  |  Ürünler  |  Fotoğraf Albümü  |  İletişim
@ Gür Şekerleme 2011 Tüm Hakları Saklıdır.